Transparența veniturilor salariale

conform art. 33 din Legea nr. 153/2017

# Funcție / Grad / Vechime în învățământ Salariu de bază
(lei)
Gradație de merit
(lei)
Spor dirigenție
(lei)
Spor doctorat
(lei)
Venit PCO
(lei)
Venit cumul
(lei)
Spor stabilitate
(lei)
Spor de noapte
(lei)
Venit brut
(lei)
1Profesor S / I / peste 25 de ani6.6901.59795087410.111
2Profesor S / I / peste 25 de ani6.4201.5471.1299.096
3Profesor S / I / peste 25 de ani5.2451.1625816.988
4Profesor S / I / peste 25 de ani5.6695086.177
5Profesor S / I / peste 25 de ani5.6695086.177
6Profesor S / I / peste 25 de ani5.4194815.900
7Profesor S / I / peste 25 de ani5.4194815.900
8Profesor S / I / peste 25 de ani5.4194815.900
9Profesor S / I / peste 25 de ani5.4195.419
10Profesor S / I / peste 25 de ani2.6055337403.878
11Profesor S / I / peste 25 de ani2.7562.756
12Profesor S / I / peste 25 de ani1.0781.078
13Profesor S / I / 20–25 ani4.8764275.303
14Profesor S / I / 20–25 ani4.7394145.153
15Profesor S / I / 15–20 ani4.4293839505.762
16Profesor S / I / 15–20 ani2.5543802.934
17Profesor S / II / 20–25 ani4.0503464.396
18Profesor S / II / 20–25 ani4.0503464.396
19Profesor S / II / 15–20 ani3.9188294155.162
20Profesor S / II / 5–10 ani3.7263126214.659
21Profesor S / II / 5–10 ani3.5835974.180
22Profesor S / definitiv / peste 25 de ani4.4223831844.989
23Profesor S / definitiv / 10–15 ani3.5872993.886
24Profesor S / definitiv / 5–10 ani3.4242821.2844.990
25Profesor S / definitiv / 5–10 ani3.4992893.788
26Profesor S / definitiv / 5–10 ani3.0477133.760
27Profesor S / definitiv / 5–10 ani3.0832503.333
28Profesor S / definitiv / 5–10 ani2.1902.190
29Profesor S / definitiv / 5–10 ani5471.2841.831
30Profesor S / definitiv / 5–10 ani1.0791.079
31Profesor S / definitiv / 5–10 ani996996
32Profesor S / debutant / până la 1 an3.3522753.627
33Profesor S / debutant / până la 1 an2.7301282.858
34Profesor S / debutant / până la 1 an1.1824481.630
35Profesor S / debutant / până la 1 an859859
36Învățător M / I / peste 25 de ani4.3863854.771
37Învățător M / I / peste 25 de ani3.4263.426
38Învățător M / I / peste 25 de ani3.4263.426
39Învățător M / fără pregătire / până la 1 an2.4882042.692
40Personal didactic-auxiliar / I S5.2121.3036.515
41Personal didactic-auxiliar / I S5.1981.3006.498
42Personal didactic-auxiliar / I S2.8672.867
43Personal didactic-auxiliar / I S4.2059767325.913
44Personal didactic-auxiliar / IA M2.8096284713.908
45Personal didactic-auxiliar / I S4.2905994.889
46Personal nedidactic / I M2.4012692.670
47Personal nedidactic / I M2.4013262.727
48Personal nedidactic / I M2.4012.401
49Personal nedidactic / II M2.4342.434
50Personal nedidactic / M2.4012.401
51Personal nedidactic / G2.4012.401
52Personal nedidactic / I M2.1782.178